RS/MA
A.net/MA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Swampscott High Track & Field and Cross Country - Swampscott, Massachusetts
you RUN the place
200 Essex Street, Swampscott, Massachusetts, 1907, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Emma Walsh
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
6
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (1 articles)
2011 / 2012 - (1 articles)
2012 / 2013 - (4 articles)
All News
Search
2013 Results - MSTCA Elite Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 28th 2013, 12:06am
Comments
MSTCA Elite Invitational
- Jan 27, 2013
Reggie Lewis Center, Boston, MA, US
« Filter Results by Team: »
Acton-Boxborough Reg
Agawam
Algonquin Regional
Amherst-Pelham R
Andover
Apponequet Regional
Arlington
Arlington Catholic
Ashland
Attleboro
Austin Preparatory
Barnstable
Bedford
Beverly
Billerica Memorial
Bishop Feehan
Bishop Fenwick
Bishop Stang
Blackstone-Millville Reg
Boston College (BC)
Boston Latin
Boston Latin Academy
Bridgewater-Raynham Regional
Brockton
Bromfield
Brookline
Cambridge Rindge & Latin
Canton
Central Catholic
Chelmsford
Concord-Carlisle
Danvers
Dartmouth
Dennis-Yarmouth
Dighton-Rehoboth
Doherty Memorial
Dracut
Durfee
Fairhaven
Falmouth
Foxboro
Franklin
Gloucester
Greater New Bedford Vo Tech
Haverhill
Hingham
Holyoke
Hopedale
Hopkinton
Ipswich
King Philip
Lexington
Lincoln-Sudbury Regional
Lowell
Lynnfield
Malden Catholic
Manchester Essex Regional
Mansfield
Marblehead
Marshfield
Masconomet Regional
Mashpee
Medfield Senior
Medford
Melrose
Methuen
Milford
Milton
Narragansett Regional
Nashoba Regional
Natick
Nauset Regional
Needham
New Bedford
Newton North
Newton South
Nipmuc Regional
North Andover
North Attleboro
North Quincy
North Reading
Northampton
Norton
Norwell
Notre Dame Academy-Hingham
Notre Dame Academy-Worcester
Old Rochester Regional
Oliver Ames
Oxford
Peabody
Pembroke
Plymouth South
Ralph C Mahar Regional
Randolph
Reading Memorial
Revere
Saint John's Shrewsbury
Sandwich
Scituate
Seekonk
Shepherd Hill Reg
Shrewsbury
Silver Lake Regional
Somerset
Somerville
St Johns Prep
St Peter-Marian
Stoneham
Sutton Memorial
Swampscott
Tantasqua Regional
Taunton
Tewksbury HS
Ursuline Academy
Wachusett
Wakefield
Walpole
Wareham
Wayland
Wellesley
Westborough
Westfield
Westford Academy
Weston
Westwood
Weymouth
Whitman-Hanson Reg
Wilmington
Winchester
Woburn
Xaverian Brothers
Men:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
Mile
|
2 Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
Women:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
Mile
|
2 Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Torres, Taj-Amir
10
Amherst-Pelham R
06.58
nwi
1
2
Thomas, John
10
Danvers
06.58
nwi
1
3
Chen, Kevin
12
Boston Latin
06.59
nwi
1
4
Couitt, Adam
11
Somerset
06.61
nwi
1
5
Mayhew, Alex
12
Haverhill
06.62
nwi
1
6
Velez, DeShaun
11
Cambridge Rindge
06.79
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hayes, PJ
12
Walpole
06.46
nwi
2
2
Chen, Kevin
12
Boston Latin
06.61
nwi
1
4
Biggs, William
11
Boston College (
06.62
nwi
2
3
Torres, Taj-Amir
10
Amherst-Pelham R
06.63
nwi
3
5
Thomas, John
10
Danvers
06.64
nwi
3
6
Couitt, Adam
11
Somerset
06.65
nwi
2
7
Mayhew, Alex
12
Haverhill
06.68
nwi
3
8
Velez, DeShaun
11
Cambridge Rindge
06.68
nwi
2
9
Anderson, Shaquille
11
Cambridge Rindge
06.69
nwi
3
10
Mello, Zachary
11
Bishop Stang
06.73
nwi
1
11
Anderson, Malik
11
Boston Latin Aca
06.75
nwi
3
12
Coury, Nicolau
10
Lowell
06.79
nwi
1
13
Darrow, Kyle
12
Xaverian Brother
06.80
nwi
1
14
Farnham, Cameron
12
Andover
06.81
nwi
2
15
Patterson, Kareem
12
Milton
06.83
nwi
2
16
Park, Ray
12
Newton South
06.83
nwi
2
17
Dean, Ryan
12
Holyoke
06.84
nwi
1
17
Thornton, Tyrone
11
Newton South
06.84
nwi
3
19
Tejeda, William
11
Acton-Boxborough
06.91
nwi
1
20
Mercado, Mike
12
Taunton
06.99
nwi
1
21
Hartout, Younes
11
Revere
07.15
nwi
3
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lucken, Ryan
12
Newton North
35.34
5
2
Bolze, Andrew
11
Hingham
35.45
4
3
Jette, Alex
12
North Attleboro
35.61
5
4
Yiadom, Isaac
11
Doherty Memorial
35.89
4
5
Biron, Ethan
11
Dartmouth
35.93
4
6
Donohue, Dan
12
Old Rochester Re
36.05
5
7
Grey, Romeo
12
Mashpee
36.32
3
8
Fitzgerald, Ryan
12
Lowell
36.33
5
9
Luongo, Joe
10
Austin Preparato
36.34
3
10
Gordon, Preston
10
Woburn
36.37
5
11
Johnston, David
12
Lexington
36.63
3
12
Patterson, Justin
11
Marshfield
36.64
2
13
Usoff, Nick
12
Acton-Boxborough
36.68
4
14
Sheridan, Pat
11
Marshfield
36.69
2
15
Maniscalco, Joe
12
Chelmsford
37.04
4
16
Stone, Derrick
12
Malden Catholic
37.05
1
17
Kirby, Alexander
12
Cambridge Rindge
37.15
3
18
Federico, Robert
12
Reading Memorial
37.24
3
19
Pounds, Brendan
12
Milford
37.49
2
--
Cheung, Anthony
12
Boston Latin
FS
1
--
Harmon, Markesh
12
Nashoba Regional
DQ
1
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolim, Andre
12
Somerville
1:22.18
4
2
Sommers, Brian
12
Acton-Boxborough
1:22.25
4
3
Dreher, Kurtis
12
Greater New Bedf
1:24.07
4
4
Greenfield, JD
12
Reading Memorial
1:24.13
3
5
Sullivan, Kyle
12
Woburn
1:24.25
2
6
Doherty, Brendan
12
Marshfield
1:24.50
4
7
McDonald, David
12
Westwood
1:24.61
2
8
Carpenter, Matthew
12
Gloucester
1:24.88
3
9
Griffin, Patrick
12
Bromfield
1:25.15
3
10
Silvia, Colton
12
Dighton-Rehoboth
1:25.23
4
11
Nwankwo, Obi
12
Canton
1:25.27
4
12
Pendergast, Geoffrey
12
Weston
1:25.36
3
13
Field, Derek
11
Franklin
1:25.82
3
14
Swaebe, Dylan
12
Reading Memorial
1:25.83
2
15
McKinnon, Jacob
11
North Attleboro
1:25.92
3
16
Mills, Craig
12
Canton
1:26.28
1
17
Richards, Tyler
11
Lowell
1:26.72
2
18
Gikas, Alex
12
Masconomet Regio
1:27.14
1
19
McClung, Declan
12
Swampscott
1:27.28
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Donnell, Mike
12
Methuen
2:27.22
1
2
Cox, Tim
12
Acton-Boxborough
2:30.66
1
3
Burrington, Sam
12
Brookline
2:30.86
1
4
Montague, Gabe
11
Newton North
2:31.37
1
5
Kalenoski, Mike
12
Lowell
2:31.82
1
6
Wyman, Mike
11
Old Rochester Re
2:31.99
1
7
Andre, Mike
12
Agawam
2:32.40
1
8
Fajnzylber, Jesse
12
Brookline
2:33.17
1
9
Palladino, Daniel
11
Wellesley
2:35.06
1
10
Fishman, Gabe
12
Amherst-Pelham R
2:35.40
1
11
Bolick, Timothy
12
Hopkinton
2:36.00
1
12
Halas, Steve
12
Wilmington
2:36.28
1
13
Enos, Ty
11
Dighton-Rehoboth
2:36.37
1
14
Burleigh, Duncan
12
Hingham
2:36.69
1
15
Murphy, Connor
11
Saint John's Shr
2:38.79
1
16
Garmon, Petes
10
Billerica Memori
2:39.36
1
17
Emack-Bazelais, Niko
12
Cambridge Rindge
2:40.91
1
18
O'Connell, Danny
12
Central Catholic
2:41.46
1
19
Machado, David
12
King Philip
2:42.49
1
20
Hunt, Korey
12
Franklin
2:42.56
1
21
Trainor, Dan
12
Billerica Memori
2:43.12
1
22
Vitale, Benjamin
11
Acton-Boxborough
2:43.63
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonser, Owen
11
King Philip
4:20.30
1
2
Cooney, Quinn
10
Chelmsford
4:22.62
1
3
Thomas, Cory
12
Tewksbury HS
4:22.68
1
4
Coppinger, Patrick
12
Lowell
4:23.55
1
5
Cunningham, Pat
12
Pembroke
4:24.77
1
6
Klein, Aaron
12
Brookline
4:25.15
1
7
Abraham, Johnny
11
Lowell
4:25.22
1
8
Valeri, John
11
Pembroke
4:27.49
1
9
Maurais, Paul
11
Hopedale
4:28.01
1
10
Dow, Liam
11
St Johns Prep
4:28.54
1
11
Doherty, Andrew
11
Taunton
4:29.36
1
12
Murphy, Jimmy
11
Mansfield
4:30.08
1
13
Scarlett, Michael
11
Cambridge Rindge
4:30.78
1
14
Wiggins, Owen
12
Norwell
4:31.93
1
15
Ward, Mike
12
Boston Latin
4:31.96
1
16
Amaral, Brian
12
Tewksbury HS
4:33.02
1
17
Holscher, Jacob
12
Gloucester
4:33.28
1
18
Cancre, Felix
12
Lexington
4:33.78
1
19
Alemseged, Isu
09
Cambridge Rindge
4:35.17
1
20
Branch, Corey
12
Hopkinton
4:35.37
1
21
Gatcomb, Austin
12
King Philip
4:46.97
1
Mens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parsley, Nolan
12
Weymouth
9:23.13
1
2
Herzig, Matt
12
Weston
9:31.41
1
3
Hale, Peter
12
Swampscott
9:34.41
1
4
McDonald-Meteer, Daniel
12
Arlington
9:40.69
1
5
Adams, Nathaniel
12
Lexington
9:41.61
1
6
Lucci, Aaron
11
Wakefield
9:44.37
1
7
Stubbs, Sam
09
Cambridge Rindge
9:44.90
1
8
Crowley, Alexander
12
Saint John's Shr
9:46.85
1
9
Wentworth, Dan
12
Shrewsbury
9:48.51
1
10
Mondello, Noah
12
Gloucester
9:49.44
1
11
Johnson, Kyle
12
Saint John's Shr
9:54.01
1
12
Stender, Ryan
11
Amherst-Pelham R
9:55.00
1
13
McLaughlin, Bobby
12
Westwood
9:59.50
1
14
Bradford, Sam
11
Bedford
10:02.43
1
15
Kelly, Elliot
11
Attleboro
10:07.39
1
16
Mortimer, Dan
12
Shrewsbury
10:08.75
1
17
Flaherty, Michael
12
Boston College (
10:11.04
1
18
Calabro, Matthew
10
Silver Lake Regi
10:16.68
1
19
Rich, Brian
12
Concord-Carlisle
10:16.73
1
20
McArdle, Nicholas
12
Lowell
10:30.44
1
--
Shiu, Allen
11
Newton South
DQ
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCarthy, Connor
12
Walpole
07.66
nwi
1
2
Park, Jung
12
Newton South
07.69
nwi
1
3
Colello, Ben
11
Lincoln-Sudbury
07.72
nwi
1
4
DeMoranville, Dylan
12
Apponequet Regio
07.89
nwi
1
5
Zannini, Jeremy
12
Central Catholic
07.95
nwi
1
6
Puglia, Chris
12
Saint John's Shr
08.02
nwi
1
7
Galvin, Jack
11
Lowell
08.07
nwi
1
8
Dehullu, Alex
12
Central Catholic
08.14
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McCarthy, Connor
12
Walpole
07.64
nwi
2
2
Park, Jung
12
Newton South
07.68
nwi
3
4
Colello, Ben
11
Lincoln-Sudbury
07.69
nwi
2
3
DeMoranville, Dylan
12
Apponequet Regio
07.83
nwi
1
5
Zannini, Jeremy
12
Central Catholic
07.85
nwi
1
6
Puglia, Chris
12
Saint John's Shr
08.01
nwi
1
7
Galvin, Jack
11
Lowell
08.04
nwi
3
8
Dehullu, Alex
12
Central Catholic
08.05
nwi
2
9
DaCosta, Evandro
11
Randolph
08.06
nwi
1
10
Sahila, Karim
12
Revere
08.09
nwi
3
11
McDowell, Chris
12
Hingham
08.12
nwi
2
12
Maney, Ryan
12
Reading Memorial
08.12
nwi
3
13
Ng, Nick
12
Wayland
08.29
nwi
2
14
Braga, John
12
North Reading
08.29
nwi
3
15
Rasmussen, Max
12
Acton-Boxborough
08.29
nwi
2
16
Dias, Myles
12
Greater New Bedf
08.29
nwi
1
17
Hellyar, Alex
12
Tantasqua Region
08.30
nwi
3
18
Drummond-Mayrie, D'Andre
11
Central Catholic
08.38
nwi
2
19
Levesque, Ryan
12
Danvers
08.58
nwi
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jewett
,
Gordon
,
Nguyen
,
Wilson
Woburn
1:31.99
5
2
Daley
,
Roy
,
Vasquez
,
Gore
Algonquin Region
1:33.89
5
3
Epstein
,
Farnham
,
Reardon
,
Naveed
Andover
1:34.00
5
4
Tejeda
,
Doelp
,
Wang
,
Zhou
Acton-Boxborough
1:34.28
4
5
Lucken
,
Porter
,
Prior
,
Swain
Newton North
1:34.54
3
6
Lattimor
,
Johnson
,
Maniscal
,
Brown
Chelmsford
1:34.56
4
7
Chew
,
Hunter
,
Johnston
,
Johnston
Lexington
1:34.89
3
8
Milne
,
Carden
,
Duffy
,
Wardrop
Franklin
1:35.26
3
9
Green
,
Wiley
,
LeBlanc
,
Beloff
Marblehead
1:35.33
1
10
Gentile
,
Dehullu
,
Zannini
,
Drummond
Central Catholic
1:35.37
4
11
Cooper
,
Park
,
Thornton
,
Lopci
Newton South
1:35.48
1
12
Consolo
,
Galvin
,
Mason
,
Coury
Lowell
1:35.60
3
13
Martins
,
Davis
,
Cabral
,
Loranger
Dartmouth
1:36.83
2
14
Mathieu
,
Noone
,
Phillips
,
Donohue
Old Rochester Re
1:37.21
2
15
Cusack
,
DiPilla
,
Mazur
,
Fitzgera
Wachusett
1:39.58
1
16
Abrokwah
,
Powell
,
Tauras
,
Pina
Saint John's Shr
1:40.20
2
17
Bodemann
,
Murray
,
Pawlak
,
Trudel
Westford Academy
1:44.43
1
--
Anderson
,
Kirby
,
Kozlowsk
,
Velez
Cambridge Rindge
DNF
5
--
Villani
,
Cennami
,
Duni
,
Myers
Peabody
DNF
2
--
Rawding
,
Pierce
,
Caetano
,
Flaherty
Beverly
DQ
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Usoff
,
Doelp
,
Cox
,
Sommers
Acton-Boxborough
3:26.68
4
2
Patterso
,
Torres
,
Doherty
,
Sheridan
Marshfield
3:27.56
4
3
Jewett
,
Crowley
,
Ercolini
,
Sullivan
Woburn
3:27.90
4
4
Fitzgera
,
Richards
,
Kalenosk
,
Coppinge
Lowell
3:29.25
4
5
Murphy
,
Moschell
,
Paddock
,
Dix
Saint John's Shr
3:30.79
3
6
LeLacheu
,
Barros
,
Federico
,
Greenfie
Reading Memorial
3:31.32
4
7
Sameski
,
Field
,
Igo
,
Hunt
Franklin
3:31.77
3
8
Reardon
,
Epstein
,
Maldari
,
Baldwin
Andover
3:33.55
3
9
Celaj
,
Ortiz
,
Zarimi
,
Yiadom
Doherty Memorial
3:33.94
2
10
Cole
,
Kabuthia
,
Lacroix
,
O'Donnel
Methuen
3:34.04
1
11
Croke
,
Gallaghe
,
Jette
,
McKinnon
North Attleboro
3:35.09
2
12
Daley
,
Duffy
,
Kraft
,
Kraft
Algonquin Region
3:36.08
4
13
Patenaud
,
Brandso
,
Gaffney
,
Biron
Dartmouth
3:36.14
2
14
Thomas
,
Hyde
,
Hogan
,
Piazza
Danvers
3:36.18
1
15
Norris
,
Kelly
,
Compres
,
Stone
Malden Catholic
3:36.24
3
16
Quinn
,
Rose
,
Hardy
,
Hiller
North Andover
3:36.37
3
17
Barry
,
Chase
,
Halas
,
Sears
Wilmington
3:36.44
3
18
Gauthier
,
Dunne
,
Sciuto
,
Breen
Westford Academy
3:37.58
2
19
Brociner
,
Baugh
,
Ma
,
Rolim
Somerville
3:39.67
2
20
Fitzgera
,
Iacaboni
,
Mazur
,
DiPilla
Wachusett
3:40.26
1
21
Cluster
,
Cashin
,
Drigo
,
Hebert
Masconomet Regio
3:42.18
2
--
Ofonagor
,
Mills
,
Mills
,
Nwankwo
Canton
DNF
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Klein
,
Brown
,
Fajnzylb
,
Burringt
Brookline
8:12.99
1
2
Palladin
,
Mears
,
D'Anieri
,
Freniere
Wellesley
8:13.98
1
3
Garmon
,
Trainor
,
Fineston
,
Arsenaul
Billerica Memori
8:14.34
1
4
Joseph
,
Cancre
,
Gens
,
Chung
Lexington
8:18.13
1
5
Marino
,
Frahlich
,
Dalke
,
Johns
North Andover
8:19.26
1
6
Aresenea
,
Nolan
,
Murphy
,
Cooney
Chelmsford
8:20.00
1
7
Abraham
,
Whitney
,
Nong
,
McDermot
Lowell
8:20.47
1
8
Fitzgera
,
Burgess
,
Sampson
,
Cusack
Wachusett
8:23.00
1
9
Butterto
,
King
,
Long
,
Montague
Newton North
8:23.54
1
10
Pacheco
,
Medeiros
,
Murolo
,
Wyman
Old Rochester Re
8:25.78
1
11
Evans
,
Sailer
,
Stender
,
Fishman
Amherst-Pelham R
8:26.24
1
12
Swaebe
,
Terry
,
Halley
,
Dynan
Reading Memorial
8:29.52
1
13
Alatalo
,
Smith
,
Warren
,
Walsh
Wilmington
8:30.46
1
14
Perry
,
Maldari
,
Kostakis
,
Kalantza
Andover
8:45.65
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beckwith, Eric
12
North Attleboro
59-01.25
(18.01m)
1
2
Robitaille, Nate
12
Seekonk
55-05.00
(16.89m)
1
3
Dombrowski, Evan
11
St Johns Prep
55-01.50
(16.80m)
1
3
Kim, Ryan
11
Newton South
55-01.50
(16.80m)
1
5
Hoey, Colin
12
Lowell
54-08.75
(16.68m)
1
6
Whitham, Carl
12
Newton North
52-09.25
(16.08m)
1
7
Breen, Joseph
12
Algonquin Region
52-06.50
(16.01m)
1
8
Manson, Joseph
12
Danvers
51-11.50
(15.84m)
1
9
Seymour, Robert
12
Swampscott
50-07.25
(15.42m)
1
10
Fiorello, John
12
Tewksbury HS
50-00.25
(15.25m)
1
11
Doherty, Ryan
12
Central Catholic
49-08.25
(15.14m)
1
12
DeMarinis, Ryan
11
Westwood
48-11.75
(14.93m)
1
13
Morales, Omar
12
Revere
47-02.50
(14.39m)
1
14
Fodera, Peter
12
Reading Memorial
46-07.50
(14.21m)
1
15
Roy, David
12
St Johns Prep
46-05.50
(14.16m)
1
16
Jennings, Eli
11
Wilmington
46-05.25
(14.15m)
1
17
Corcoran, Pat
12
Bishop Fenwick
43-05.50
(13.25m)
1
18
Sullivan, Stephen
11
Central Catholic
42-06.00
(12.95m)
1
19
Fofana, Nick
11
Newton North
38-02.75
(11.65m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Couitt, Adam
11
Somerset
6-06.00
(1.98m)
1
2
Bailey, Simeon
12
Greater New Bedf
6-06.00
(1.98m)
1
3
Woghiren, Osaevbie
12
Boston College (
6-04.00
(1.93m)
1
3
Kahrs, Jack
12
Scituate
6-04.00
(1.93m)
1
5
Fofana, Nick
11
Newton North
6-02.00
(1.88m)
1
5
Finch, Daniel
12
Lexington
6-02.00
(1.88m)
1
7
Guzman, Rafael
12
Cambridge Rindge
6-02.00
(1.88m)
1
8
Blum, Zach
12
Westwood
6-02.00
(1.88m)
1
13
Maddrey, Tarik
11
Revere
6-00.00
(1.83m)
1
13
Ray, Frankie
12
Bishop Stang
6-00.00
(1.83m)
1
15
Tonelli, Rino
11
Shrewsbury
6-00.00
(1.83m)
1
15
Harmon, Markesh
12
Nashoba Regional
6-00.00
(1.83m)
1
15
Braga, John
12
North Reading
6-00.00
(1.83m)
1
9
Job-Reese, Ricardo
12
Lexington
6-00.00
(1.83m)
1
9
Avdagic, Dino
12
Melrose
6-00.00
(1.83m)
1
9
McDowell, Chris
12
Hingham
6-00.00
(1.83m)
1
9
Frazer-Nichols, Atiba
11
Boston College (
6-00.00
(1.83m)
1
--
Berdos, John
10
King Philip
NH
(--)
1
--
Ogwuru, Ahamdi
12
North Andover
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sommers, Brian
12
Acton-Boxborough
22-10.50
(6.97m)
nwi
1
2
Darrow, Kyle
12
Xaverian Brother
22-08.25
(6.92m)
nwi
1
3
Tejeda, William
11
Acton-Boxborough
21-10.00
(6.65m)
nwi
1
4
Bolze, Andrew
11
Hingham
21-07.00
(6.58m)
nwi
1
5
Son, Chang-Bae
12
Wachusett
21-06.50
(6.57m)
nwi
1
6
Korli, Treavor
12
Brockton
21-01.50
(6.44m)
nwi
1
7
Oluwadara, David
12
Newton North
20-11.50
(6.39m)
nwi
1
8
Shytle, Craig
12
Weston
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
9
Federico, Robert
12
Reading Memorial
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
10
Brown, Matt
12
Brookline
20-09.00
(6.32m)
nwi
1
11
Vasconcellos, Davis
10
Pembroke
20-08.25
(6.31m)
nwi
1
12
Guzman, Rafael
12
Cambridge Rindge
20-07.50
(6.29m)
nwi
1
13
Grey, Romeo
12
Mashpee
20-06.25
(6.25m)
nwi
1
14
Bowers, Matthew
12
King Philip
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
15
Pawlak, Kevin
10
Westford Academy
20-04.25
(6.20m)
nwi
1
16
Braga, John
12
North Reading
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
17
Robakiewicz, Kurt
10
Nipmuc Regional
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
18
Beloff, Josh
12
Marblehead
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
19
Duffy, Shane
12
Algonquin Region
19-10.25
(6.05m)
nwi
1
20
Duni, Vlasi
12
Peabody
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
21
Harmon, Markesh
12
Nashoba Regional
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robitaille, Briana
12
Attleboro
07.23
nwi
1
2
scott, jessica
11
Hopkinton
07.25
nwi
1
3
Henson, Amanda
11
Barnstable
07.28
nwi
1
4
Fisher, Sydney
10
Cambridge Rindge
07.36
nwi
1
5
Militano, Sarah
10
Nashoba Regional
07.40
nwi
1
6
Reilly, Amanda
11
Notre Dame Acade
07.45
nwi
1
7
Hitchcock-Smith, Katie
12
Brookline
07.47
nwi
1
8
Dawidczyk, Emily
12
Oxford
07.49
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
scott, jessica
11
Hopkinton
07.30
nwi
1
2
Henson, Amanda
11
Barnstable
07.32
nwi
2
3
Robitaille, Briana
12
Attleboro
07.33
nwi
3
4
Militano, Sarah
10
Nashoba Regional
07.35
nwi
1
5
Reilly, Amanda
11
Notre Dame Acade
07.41
nwi
2
6
Fisher, Sydney
10
Cambridge Rindge
07.44
nwi
1
7
Dawidczyk, Emily
12
Oxford
07.48
nwi
3
8
Hitchcock-Smith, Katie
12
Brookline
07.48
nwi
2
9
Mitchell, Danielle
12
Natick
07.49
nwi
3
10
Alley, Aliyah
12
Wareham
07.50
nwi
2
11
Jarostchuk, Tatiana
09
Nashoba Regional
07.53
nwi
1
12
Maclure, Kristina
09
Nashoba Regional
07.54
nwi
1
13
Isley, Ally
09
Wellesley
07.54
nwi
3
14
Bernard, Anchella
12
Cambridge Rindge
07.56
nwi
3
15
Owusu, Chelsea
10
Wachusett
07.58
nwi
2
16
Cundari, Olivia
10
Hingham
07.62
nwi
1
17
Curtin, Alex
10
Winchester
07.63
nwi
3
18
Dowd, Haley
12
Peabody
07.63
nwi
1
19
Candelieri, Gabriella
12
Hingham
07.66
nwi
2
20
Yarmalovicz, Megan
12
Apponequet Regio
07.71
nwi
3
21
Cunningham, Bryttney
12
Blackstone-Millv
07.80
nwi
3
22
Carvalho, Kacie
10
Fairhaven
07.83
nwi
2
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Piccolo, Amy
10
Ursuline Academy
40.53
4
2
Hall, Domonique
11
Shrewsbury
40.57
4
3
Jarostchuk, Maya
12
Acton-Boxborough
41.27
4
4
Gross, Robin
12
Lexington
41.30
4
5
Knous, Bailey
09
Franklin
41.73
3
6
Solomon, Melissa
09
Lexington
42.04
3
7
Smolag, Jenna
11
North Andover
42.04
1
8
Irvin, Sierra
10
Hingham
42.07
1
9
Demers, Caitlyn
09
Dartmouth
42.21
2
10
Crowell, Molly
12
Nauset Regional
42.58
1
11
Wagner, Christa
09
King Philip
42.72
3
12
Ryan, Emily
11
Wellesley
42.82
2
13
Robitaille, Briana
12
Attleboro
42.83
4
14
Kelly, Robin
12
Needham
42.83
3
15
Mulkerin, Katie
11
Billerica Memori
42.95
2
16
Muscaro, Carly
12
Ashland
43.06
2
17
Gustafson, Kristina
11
Medfield Senior
43.16
2
18
Murphy, Julia
12
Bishop Feehan
43.33
1
--
Butts, Kela
12
Wayland
DQ
3
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Piccolo, Amy
10
Ursuline Academy
1:34.06
4
2
Webb, Krista
12
Narragansett Reg
1:36.81
4
3
MacLean, Heather
12
Peabody
1:36.89
4
4
Wright, Merissa
11
Ursuline Academy
1:37.48
3
5
Conti, Gina
11
Walpole
1:37.92
4
6
Manickas-Hill, Olivia
10
Lexington
1:38.04
4
7
Wood, Alli
11
Chelmsford
1:38.40
3
8
Isern, Camila
12
Lexington
1:38.44
3
9
Downey, Olivia
12
Melrose
1:38.91
3
10
Kimball, Jen
12
Weymouth
1:39.04
4
11
Carey, Maggie
12
Central Catholic
1:39.72
2
12
Heffernan, Julia
12
Westborough
1:40.72
2
13
Rebello, Elaina
10
Franklin
1:40.89
2
14
Bender, Gianna
10
King Philip
1:40.93
3
15
Mohammadi, Amanda
12
Stoneham
1:43.09
1
16
Reardon, Kylie
11
Billerica Memori
1:43.13
2
17
Rajgopal, Nikita
12
Concord-Carlisle
1:43.27
1
18
Brew, Elizabeth
12
Acton-Boxborough
1:44.09
1
19
Collins, Amy
12
Wachusett
1:44.82
3
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allison, Bryanna
12
Lowell
2:55.16
1
2
Shepard, Karina
11
Dracut
2:57.37
1
3
Halprin-Adams, Maya
10
Cambridge Rindge
2:57.54
1
4
Fitzgibbon, Morgan
12
Weymouth
3:01.18
1
5
Worthy, Taylor
12
Medfield Senior
3:01.27
1
6
Gobi, Kate
09
Wachusett
3:01.77
1
7
Baker, Abby
12
Whitman-Hanson R
3:01.82
1
8
Lodge, Melissa
11
Hopkinton
3:02.88
1
9
Griffin, Danielle
11
Norwell
3:03.35
1
10
Wolfe, Maddie
12
Ursuline Academy
3:03.91
1
11
Keiran, Sarah
12
Ipswich
3:04.86
1
12
Weir, Olivia
10
King Philip
3:05.27
1
13
Hagen, Lauren
12
Franklin
3:06.37
1
14
Lawlor, Caitlin
11
Concord-Carlisle
3:08.39
1
15
Knous, Caroline
11
Franklin
3:09.04
1
16
Chaparala, Alekhya
11
Newton South
3:10.24
1
17
Newman, Emily
11
Oliver Ames
3:11.47
1
18
Ferrucci, Paige
11
Marblehead
3:12.97
1
19
Noble, Julia
10
Hingham
3:14.64
1
20
Rhatigan, Anna
11
Newton South
3:15.68
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rocha, Catarina
12
Peabody
4:50.39
1
2
Lantz, Olivia
10
Manchester Essex
5:03.39
1
3
Baker, Rachael
12
Whitman-Hanson R
5:09.04
1
4
Sykes, Haley
11
Foxboro
5:12.30
1
5
Berman, Lauren
12
Canton
5:13.01
1
6
Capps, Renee
11
Narragansett Reg
5:13.46
1
7
Randall, Janaya
11
Marblehead
5:16.46
1
8
Lombardo, Elizabeth
11
Austin Preparato
5:17.13
1
9
Betts, Ashley
10
Weymouth
5:17.67
1
10
McGinnis, Kelsey
12
Somerset
5:21.05
1
11
Solimine, Jackie
12
Haverhill
5:21.87
1
12
Monks, Mary-Paule
10
Hopkinton
5:23.05
1
13
Pisarik, Jennifer
12
Chelmsford
5:23.84
1
14
D'Addario, Gina
10
Woburn
5:23.89
1
15
Roberts, Nicole
11
North Reading
5:27.66
1
16
Humphreys, Lauren
11
Norwell
5:28.76
1
17
Geraniotis, Coralea
10
Nauset Regional
5:28.84
1
18
Allen, Sam
11
Peabody
5:32.02
1
19
Sullivan, Annie
11
Algonquin Region
5:37.53
1
Womens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dietz, Erin
10
Bedford
10:51.77
1
2
Morin, Allyson
11
Westfield
11:01.73
1
3
Devoney, Mel
12
Amherst-Pelham R
11:11.92
1
4
Gilmore, Riley
11
Haverhill
11:22.35
1
5
Solviletti, Janelle
12
Arlington Cathol
11:28.78
1
6
Sands, Colleen
11
Wachusett
11:30.91
1
7
Caccitore, Gianna
12
Whitman-Hanson R
11:38.87
1
8
O'Dea, Jordan
12
Dennis-Yarmouth
11:40.60
1
9
Seaburg, Abby
10
King Philip
11:42.11
1
10
Cuddeback, Shelby
12
Attleboro
11:42.35
1
11
Sivco, Tory
11
Sandwich
11:42.46
1
12
Keiran, Tina
12
Ipswich
11:42.82
1
13
MacDonald, Caroline
12
Central Catholic
11:45.51
1
14
Buonfiglio, Lexi
12
Lynnfield
11:52.77
1
15
Bryson, Emily
10
North Quincy
11:58.23
1
16
O'Neil, Lauren
10
Falmouth
12:08.41
1
17
Horowitz, Kelsey
11
Nashoba Regional
12:23.54
1
--
McDermott, Elizabeth
12
Austin Preparato
DNF
1
--
Grusby, Rebecca
09
Newton South
DNF
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dawidczyk, Emily
12
Oxford
08.25
nwi
1
2
Saccone, Ally
12
Old Rochester Re
08.33
nwi
1
3
DiPietro, Ellen
11
Marshfield
08.49
nwi
1
4
Isidor, Melissa
12
New Bedford
08.51
nwi
1
5
Sullivan, Kelsey
11
Marshfield
08.55
nwi
1
6
DiMare, Isabella
10
Notre Dame Acade
08.55
nwi
1
7
Abraham, Carrie
12
Winchester
08.70
nwi
1
8
Hitchcock-Smith, Katie
12
Brookline
08.73
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dawidczyk, Emily
12
Oxford
08.44
nwi
3
2
Saccone, Ally
12
Old Rochester Re
08.45
nwi
2
3
Sullivan, Kelsey
11
Marshfield
08.54
nwi
1
4
DiPietro, Ellen
11
Marshfield
08.54
nwi
3
5
Isidor, Melissa
12
New Bedford
08.56
nwi
1
6
DiMare, Isabella
10
Notre Dame Acade
08.67
nwi
2
7
Hitchcock-Smith, Katie
12
Brookline
08.77
nwi
3
8
Abraham, Carrie
12
Winchester
08.81
nwi
3
9
Ferreira, Kelsey
11
Mansfield
08.83
nwi
1
10
Mackey, Melissa
12
Central Catholic
08.85
nwi
1
11
Montiero, Patricia
12
Brockton
08.90
nwi
3
12
Donahue, Megan
12
Reading Memorial
09.04
nwi
3
13
Doan, Morgan
11
Acton-Boxborough
09.10
nwi
1
14
Pascucci, Adrienne
12
Northampton
09.13
nwi
1
15
Garman, Maria
10
Scituate
09.23
nwi
2
16
Butts, Kela
12
Wayland
09.24
nwi
2
17
Lehmann, Sonja
11
Newton North
09.26
nwi
2
18
Gamache, Jillian
10
Andover
09.26
nwi
3
19
Costello, Mellyn
12
Canton
09.28
nwi
1
20
Pratt, Jessie
11
Westfield
09.37
nwi
2
21
Craib, Savanna
12
Acton-Boxborough
09.44
nwi
2
22
Poole, Emma
12
Brookline
09.45
nwi
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bernard
,
Cronin
,
Presume
,
Fisher
Cambridge Rindge
1:46.32
6
2
DiMare
,
Reilly
,
Owen
,
Kenyon
Notre Dame Acade
1:46.40
6
3
Owusu
,
Gobi
,
Ricciard
,
Collins
Wachusett
1:47.54
5
4
Militano
,
Dellagro
,
Maclure
,
Jarostch
Nashoba Regional
1:47.61
5
5
Montiero
,
Simpson
,
Halliday
,
Clarke
Brockton
1:47.80
3
6
Candelie
,
Cundari
,
Shafter
,
Irvin
Hingham
1:48.57
5
7
Bruno
,
Scharlan
,
Luongo
,
Murphy
Bishop Feehan
1:48.74
6
8
Isley
,
Broholm
,
Ryan
,
Barnhill
Wellesley
1:48.77
3
9
Finley-M
,
Pion
,
Wheaton
,
Gross
Lexington
1:48.82
4
10
Auzenber
,
Morana
,
Rocco
,
Hall
Shrewsbury
1:48.87
2
11
DaSilva
,
Santos
,
Walsh
,
Saccone
Old Rochester Re
1:48.92
6
12
DiGiovan
,
Hughes
,
Stewart
,
Hooker
Algonquin Region
1:48.95
3
13
Lake
,
Garrity
,
Manzi
,
Gay
Woburn
1:49.06
4
14
Fitzgera
,
Freitas
,
Kelly
,
Leung
Pembroke
1:49.94
5
15
Abbott
,
Gregory
,
Wyeth
,
Teitelma
Concord-Carlisle
1:50.13
2
16
Kobelski
,
Annino
,
Gillis
,
Pustis
Andover
1:50.22
2
17
Powers
,
Garman
,
Ryan
,
Hoffman
Scituate
1:50.45
4
18
Finnerty
,
Waters
,
Stier
,
Broyles
Mansfield
1:50.55
1
19
Deane
,
Long
,
Leone
,
Manning
Weymouth
1:50.60
1
20
Caster
,
Dubuc
,
Hiltz
,
Mooney
North Attleboro
1:51.07
3
21
Carey
,
Mackey
,
Marks
,
Poulin
Central Catholic
1:52.18
1
22
arnold
,
Labriola
,
Younis
,
Scott
Hopkinton
1:52.59
1
23
Leslie
,
Blacksha
,
Faubert
,
Jarostch
Acton-Boxborough
1:52.67
4
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cox
,
Solomon
,
Manickas
,
Isern
Lexington
4:04.01
4
2
Bjorkman
,
Jones
,
Oldow
,
Amerante
Mansfield
4:04.72
4
3
Gregory
,
Rajgopal
,
Wilson
,
Giles
Concord-Carlisle
4:07.06
4
4
Sullivan
,
Dipietro
,
Gaeta
,
Spitler
Marshfield
4:07.10
4
5
McCann
,
Owen
,
Rozelsky
,
Faherty
Algonquin Region
4:09.13
4
6
Toffoli
,
Tompkins
,
Dibrindi
,
Pascucci
Northampton
4:10.42
1
7
Bender
,
Avery
,
Wagner
,
Weir
King Philip
4:10.62
4
8
Haut
,
Gamache
,
Puccia
,
Pustis
Andover
4:10.64
3
9
Manteiga
,
Coufos
,
Lavery
,
Smolag
North Andover
4:11.56
2
10
Knox
,
Witt
,
Ryan
,
Clark
Notre Dame Acade
4:12.10
3
11
Onyeozir
,
Merian
,
Rodrigue
,
Boyd
Brockton
4:12.52
2
12
Walsh
,
Dennehy
,
Wilson
,
Kelley
Swampscott
4:12.78
3
13
Lake
,
Garrity
,
Cooper
,
D'Addari
Woburn
4:13.24
2
14
Geraghty
,
Barnett
,
Maloney
,
Phieffer
Bridgewater-Rayn
4:14.37
3
15
Tylock
,
Goldstei
,
Paddock
,
Benjamin
Shrewsbury
4:15.15
2
16
Harty
,
Oconnor
,
Shropesh
,
Wesley
Beverly
4:15.27
1
17
Asprilla
,
Buruca
,
Poindext
,
Vincent
Cambridge Rindge
4:18.07
3
18
Melisse
,
Richard
,
Sessler
,
Messina
Plymouth South
4:19.07
1
19
Olson
,
Hallahan
,
Ricciard
,
Sutphen
Wachusett
4:21.53
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Chartier
,
Capps
,
Capps
,
Webb
Narragansett Reg
9:30.05
1
2
Belleros
,
Greeley
,
Koch
,
Hefferna
Newton North
9:31.33
1
3
Aruri
,
Donovan
,
Rothmann
,
Draper
Andover
9:44.42
1
4
Allison
,
Richards
,
Richards
,
Richards
Lowell
9:45.74
1
5
Shepard
,
Colfer
,
Colfer
,
Shepard
Dracut
9:46.85
1
6
Kitchen
,
Radner
,
Condrick
,
Plecinog
Westwood
9:47.09
1
7
O'Leary
,
Baker
,
Kennedy
,
Dachille
Notre Dame Acade
9:49.65
1
8
Harmon
,
Chamberl
,
Thibaud
,
Worters
Shepherd Hill Re
9:49.77
1
9
Shropesh
,
Demars
,
Wesley
,
Goodall
Beverly
9:50.00
1
10
Lawlor
,
Nickerso
,
Wilson
,
Ehlers
Concord-Carlisle
9:52.81
1
11
Cosgren
,
Swadel
,
Klimas
,
Martyn
North Andover
9:52.85
1
12
Hagen
,
Knous
,
Rebello
,
Mucciaro
Franklin
9:56.57
1
13
Peterson
,
Lukez
,
Lawler
,
Fiore
Lexington
9:58.43
1
14
Chandran
,
Hiltz
,
Loughnan
,
McCarthy
North Attleboro
9:58.74
1
15
Kaplan
,
Schenck
,
Brena
,
Devoney
Amherst-Pelham R
10:02.96
1
16
Fitzgibb
,
Kimball
,
Betts
,
Carney
Weymouth
10:04.73
1
17
Jagelsky
,
Sampson
,
Blake
,
Sands
Wachusett
10:11.12
1
18
Kelly
,
Papadopo
,
Song
,
Berman
Canton
10:17.97
1
19
Dahlstro
,
Sullivan
,
Partridg
,
Mauro
Algonquin Region
10:18.24
1
20
McFarlan
,
Cummings
,
Bandera
,
Cerio
Hingham
10:20.24
1
21
McCormac
,
Gillen
,
Horowitz
,
Brady
Nashoba Regional
10:22.49
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Silva, Sabrina
12
Ralph C Mahar Re
38-03.25
(11.66m)
1
2
Kobelski, Cassandra
12
Andover
38-01.00
(11.61m)
1
3
Campbell, Siaina
12
Milford
37-04.25
(11.39m)
1
4
Bernard, Anchella
12
Cambridge Rindge
37-02.25
(11.33m)
1
5
Vahey, Jackie
12
Winchester
36-06.00
(11.13m)
1
6
Manning, Lindsay
12
Hopkinton
35-11.00
(10.95m)
1
7
Farrell, Gaelin
11
Narragansett Reg
35-03.75
(10.76m)
1
8
Murray, Emily
11
North Reading
35-01.50
(10.71m)
1
9
Carson, Sam
11
Lowell
34-05.50
(10.50m)
1
10
Olsen, Andrea
11
King Philip
34-00.50
(10.38m)
1
11
Malcolm, Melessa
11
Taunton
33-11.00
(10.34m)
1
12
Zabala, Pamela
12
Peabody
33-09.50
(10.30m)
1
13
Sheehan, Danielle
11
Arlington Cathol
33-07.50
(10.25m)
1
14
Kummer, Kate
12
North Attleboro
33-06.50
(10.22m)
1
15
Kellard, Meghan
12
Danvers
33-05.75
(10.20m)
1
16
McManus, Katie
11
North Andover
33-02.50
(10.12m)
1
17
Shea, Kelsey
12
Shrewsbury
33-00.50
(10.07m)
1
18
Torres, Lisa
12
Dennis-Yarmouth
32-07.00
(9.93m)
1
19
Steele, Morgan
12
Somerset
32-03.00
(9.83m)
1
20
Amazan, Nostia
12
Weymouth
31-09.50
(9.69m)
1
21
Pereira, Amy
10
Norton
30-05.25
(9.28m)
1
22
Lynch, Christina
12
Medford
30-02.50
(9.21m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alexander, Lucy
11
Lincoln-Sudbury
5-08.00
(1.73m)
1
2
Collins, Amy
12
Wachusett
5-08.00
(1.73m)
1
3
Coker, Hadlee
12
Falmouth
5-04.00
(1.63m)
1
4
DiPietro, Ellen
11
Marshfield
5-02.00
(1.57m)
1
4
Garman, Maria
10
Scituate
5-02.00
(1.57m)
1
4
Clark, Taija
11
Somerville
5-02.00
(1.57m)
1
7
Morrison, Rachel
11
Westwood
5-02.00
(1.57m)
1
8
Abraham, Carrie
12
Winchester
5-02.00
(1.57m)
1
9
Pascucci, Adrienne
12
Northampton
5-02.00
(1.57m)
1
10
Downey, Olivia
12
Melrose
5-00.00
(1.52m)
1
10
Cassidy, Sarah
12
Arlington
5-00.00
(1.52m)
1
10
Craib, Savanna
12
Acton-Boxborough
5-00.00
(1.52m)
1
13
Richner, Samantha
12
Whitman-Hanson R
5-00.00
(1.52m)
1
--
Kimball, Jen
12
Weymouth
NH
(--)
1
--
Reinold, Olivia
10
Sutton Memorial
NH
(--)
1
--
Ryan, Taylor
11
Apponequet Regio
NH
(--)
1
--
Katugam, Kavya
12
Acton-Boxborough
NH
(--)
1
--
Santos, Paige
11
Old Rochester Re
NH
(--)
1
--
Tompkins, Leah
12
Northampton
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abraham, Carrie
12
Winchester
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
2
Montiero, Patricia
12
Brockton
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
3
Sullivan, Kelsey
11
Marshfield
17-07.50
(5.37m)
nwi
1
4
Ralston, Kayla
11
Dennis-Yarmouth
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
5
Maclure, Kristina
09
Nashoba Regional
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
6
Isidor, Melissa
12
New Bedford
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
7
Piccolo, Amy
10
Ursuline Academy
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
8
Robitaille, Briana
12
Attleboro
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
9
George, Tatyana
12
St Peter-Marian
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
10
Skillin, Sarah
12
Durfee
16-05.50
(5.02m)
nwi
1
11
Shea, Maddy
12
Walpole
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
12
Cassidy, Sarah
12
Arlington
16-02.75
(4.95m)
nwi
1
12
scott, jessica
11
Hopkinton
16-02.75
(4.95m)
nwi
1
14
Curtin, Alex
10
Winchester
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
14
Dibrindisi, Alexandra
10
Northampton
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
14
Criscitiello, Kate
10
Hingham
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
17
Gamache, Jillian
10
Andover
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
18
Chapman, Hannah
10
Andover
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
19
Butts, Kela
12
Wayland
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
20
Broholm, Tessa
12
Wellesley
14-05.25
(4.40m)
nwi
1
21
Monaghan, Haley
11
Somerset
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
--
Haut, Catherine
11
Andover
FOUL
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#mcintyre
#elite-meet
#mstca
#coaches
More news
2013 Results - Massachusetts Indoor Division Championships
2013 Results - MSTCA Indoor Coaches Invitational
861 shares:
MSTCA Elite Invitational
,
Acton-boxborough Reg High Track & Field and Cross Country - Acton, Massachusetts
,
Agawam High Track & Field and Cross Country - Agawam, Massachusetts
,
Algonquin Reg High Track & Field and Cross Country - Northborough, Massachusetts
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Swampscott High Track & Field and Cross Country - Swampscott, Massachusetts
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2019
11
2018
1
2017
6
2016
6
2015
5
2014
4
2013
10
2012
5
2010
1
2009
1
Show 7 more
Hashtags
#mcintyre
#elite-meet
#mstca
#coaches
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!